Sauny

Vychutnejte si hluboké uvolnění a regeneraci ve naší finské sauně a infrasauně v Hotelu TAMMEL. Naše saunová zóna vás zve na cestu do světa zdraví a odpočinku, kde můžete prožít okamžiky naprostého uvolnění. Ponořte se do teplé atmosféry finské sauny a využijte blahodárného efektu infračerveného záření v naší infrasauně. Zažijte dokonalý odpočinek a pročistění těla a mysli v našich moderních saunách, které nabízejí optimální prostor pro vaše pohodlí a relaxaci.

Finská sauna

Provozní teplota: 85–95°C, max. 110°C

Doporučená délka pobytu: 5–15 min., následuje prudké ochlazení a odpočinek 10 – 30min. v odpočívárně s běžnou teplotou

Počet doporučených cyklů: 2–3 cykly

Finská sauna je horkovzdušná suchá lázeň, při které jde o cílené střídání teplotních nárazů horkého vzduchu v kontrastu s ledovou vodní koupelí nebo sprchou. Pro zvýšení účinků horka „v potírně“ se může provádět automasáž nejrůznějšími masážními žínkami a kartáči. Přiměřeným počtem střídáním cyklů pobytu v potírně a cyklů ochlazení lze individuálně dosáhnout potřebných účinků sauny.

Účinky saunování spočívají v celkovém uvolnění pohybového aparátu. Saunování má příznivý vliv na poruchy krevního tlaku (hypotonie), chronické katary dýchacích cest, artrózy, degenerativní kloubní onemocnění, revmatismus, detoxikaci organismu, vyplavování endorfinů – hormonů štěstí, posilování imunity. Saunování je výbornou prevencí proti chřipkám a nachlazení a doplňkovou kúrou při hubnutí.

Je třeba dbát zvýšené opatrnosti při nesnášenlivosti vysokých teplot. Saunování není vhodné ani při akutních zánětlivých, zejména horečnatých onemocněních, vysokém tlaku, vysokém stupni gravidity nebo s nezhojenými ranami. Případně dle upozornění lékaře.

Po saunování je nutné dodat tělu ztracené tekutiny.

Infrasauna

Provozní teplota: 40–55°C, max. 60°C

Doporučená délka pobytu: max. 15 min.

Počet doporučených cyklů: 1 cyklus – prohřátí před masáží

Tento typ prohřívání má jiný typ zdroje tepla než finská sauna. Infrasauna má místo konvenčního topidla (které ohřívá vzduch v sauně) instalovány infrazářiče, které produkují především sálavé teplo. Teplo se šíří především sáláním – tedy přímo ze zářiče na osobu uvnitř kabiny. Vzduch v kabině se ohřívá až teprve následně (obráceně než u finské sauny). S ohledem na nižší provozní teploty je infrasauna doporučována osobám, které těžko snášejí vysoké teploty v klasické finské sauně. K prohřátí těla dojde i při těchto nižších teplotách.